O Meghan Markle se šíří nehorázné lži. Co jí měla provést umírající královna?

Meghan Markle a princ Harry 4

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

29. září 2022 10:40

Meghan Markle řady lidí křivdí, má ale také až nekriticky smýšlející fanoušky. Ti občas přijdou s informací, která může nakonec manželce prince Harryho spíše uškodit. Třeba když přišli se šílenou konspirační teorií kolem pohřbu královny Alžběty II.

Server USA Today se rozhodl zkontrolovat faktickou správnost některých tvrzení na sociálních sítí, která zasáhla statisíce uživatelů. Konkrétně se týkala účasti vévodkyně Meghan na pohřbu zesnulé královny Alžběty II.

Na Facebooku se objevily příspěvky, podle nichž byla manželce prince Harryho znemožněna účast na smutečním obřadu. Údajně se tak mělo stát na základě jednoho z posledních příkazů umírající panovnice.

Zmíněný server pochopitelně konstatoval, že jde o dezinformaci. Bývalá herečka samozřejmě nechyběla ve Westminsterském opatství, kde stála po boku truchlícího manžela, vnuka královny a syna nového monarchy Karla III.

Šíření podobných, mnohdy zjevných nepravd souvisí s rozhodnutím Harryho a Meghan opustit řady britské královské rodiny a postavit se na vlastní nohy. 

Témata: Meghan Markle pohřeb královny Alžběty II. (19.9.2022)