Správa parku před Buckinghamským palácem v Londýně žádá návštěvníky, aby k uctění zesnulé britské královny Alžběty II. nenosili sendviče s marmeládou ani plyšové medvídky Paddingtony. Jsou to sice symboly spojované s panovnicí, ovšem mají negativní vliv na životní prostředí. Ze stejného důvodu jsou podle správy parku v centru Londýna nevhodné také květiny v plastových obalech a foliích.

Alžběta II. letos u příležitosti oslav 70 let na britském trůně natočila video, ve kterém sedí s Paddingtonem, postavou z dětských knih, u slavnostně prostřeného stolu a pijí společně čaj. Když medvídek vytáhne z klobouku sendvič s marmeládou, královna vyndá svůj vlastní z kabelky.

Panovnice zemřela ve čtvrtek, od té doby k sídlům královské rodiny po celé Británii proudí davy lidí, aby jí vzdali hold.

Lidé by měli nosit jakékoliv živé květiny, ideálně bez obalu, protože odpadkové koše na místě se rychle plní, varuje správa parku. Přijatelné jsou také vzkazy či dopisy, správa je ale bude "průběžně, diskrétně a s citem" odstraňovat. Zakázané jsou i svíčky.

Květinová výzdoba zůstane v parku ještě zhruba týden až 14 dní po pohřbu, který byl stanoven na pondělí 19. září. Poté z pugétů zahradníci odstraní umělé materiály a rostliny převezou na kompostování v nedalekých Kensingtonských zahradách. Kompost pak správa použije na úpravy v Královských parcích.

Témata:

Královna Alžběta II. | stars24.cz

Vstoupit do diskuse