Před 25 lety se v Londýně konal pohřeb britské princezny z Walesu lady Diany, která zahynula 31. srpna 1997 při dopravní nehodě v Paříži. Na pohřbu vystoupil její přítel, zpěvák Elton John, s písní, která se stala hitem.

Britský zpěvák Elton John zazpíval během pohřbu ve Westminsterské katedrále svou píseň Candle In The Wind o "svíci, která dohoří dávno předtím než tvá legenda".

"Na začátku poslední sloky se mi zlomil hlas a skutečně jsem se zalykal city," řekl John, jehož byla Diana dlouholetou přítelkyní.

"Musel jsem prostě zavřít oči, zatnout zuby a překonat to. Průchod citům jsem dal, teprve když jsem dozpíval a kdy jsem pocítil obrovskou úlevu nad tím, že jsem nahrávku zvládl a nepopletl jsem slova," přiznal zpěvák, jenž skladbu o pár hodin později nahrál ve studiu. Hned první den se jí ve Velké Británii prodalo na 600.000 výlisků.

Elton John - Candle in the Wind | zdroj: YouTube

Singl se později stal s asi 33 miliony prodaných kusů podle různých odhadů druhým nejprodávanějším singlem všech dob. Překonaly jej jen Bílé Vánoce Binga Crosbyho s 50 miliony prodaných kopií.

Candle in the Wind je Johnův známý hit ze 70. let, jehož text byl na počest Diany pozměněn. Původně jej totiž nazpíval pro americkou herečku Marilyn Monroeovou, která (stejně jako princezna) zemřela ve 36 letech. Slova nové verze přepsal Johnův textař Bernie Taupin. Diana je v ní označována za růži Anglie. John za singl získal cenu Grammy za rok 1997 za mužský popový výkon.

Témata:

Lady Diana | Elton John | stars24.cz

Vstoupit do diskuse