Herečka Anne Heche byla definitivně odpojena od přístrojů!

Anne Heche 3

Autor: ČTK

15. srpna 2022 13:43

Americkou filmovou a televizní herečku Anne Hecheovou lékaři v noci na dnešek odpojili od přístrojů. Třiapadesátiletá umělkyně ležela v nemocnici v kómatu s těžkým poraněním mozku po autonehodě, v pátek u ní lékaři konstatovali mozkovou smrt.

Herečka utrpěla těžké zranění při nehodě 5. srpna, po níž se vznítil automobil, ve kterém jela. Její mozek byl následně bez kyslíku. Očekávalo se proto, že nehodu nepřežije. Hecheová si podle prohlášení rodiny přála, aby se po smrti stala dárkyní orgánů.

Hecheová byla "v míru a pokoji odpojena od přístrojů", uvedla v prohlášení v noci na dnešek mluvčí Holly Bairdová. V pátek upozornila, že je herečka po mozkové smrti právně mrtvá, ale je na přístrojích a "její srdce stále bije", aby nezisková organizace OneLegacy mohla určit, zda může být dárkyní orgánů.

Hecheová, rodačka z Ohia, se v 80. letech v USA proslavila v seriálu Another World, za který získala tři ceny Emmy. Ve filmu se začala objevovat v 90. letech, byla k vidění po boku Tommyho Lee Jonese v dobrodružné Sopce, vedle Johnnyho Deppa v mafiánském dramatu Krycí jméno Donnie Brasco, hrála s Harrisonem Fordem v romantické komedii Šest dní, sedm nocí, ale také v hororu Tajemství loňského léta.

Témata: Anne Heche