Zpěvačka Katka Knechtová vystoupila v pořadu Boris a Brambor, kde se nevyhnula ani vzpomínce na legendárního zpěváka Mekyho Žbirku. Prozradila, že se s jeho smrtí nemohla dlouho smířit.

Oba spolu nejen intenzivně spolupracovali, stali se ale i přáteli. Pak ale Miro Žbirka nečekaně zemřel a Katarína Knechtová to těžce nesla. Po několika měsících od jeho skonu prozradila, jak se mezi nimi vztah vyvíjel.

"Bylo to celé zvláštní. On si ke mně vybudoval takový intenzivnější vztah. Jako by si mě vybral ze všech zpěváků. Začal mě postupně volat na koncerty - na hostovačky. Já jsem vždy moc ráda přišla," prozradila zpěvačka.

"Postupně jsme si vybudovali vztah. A pak mi říká: Katko, já jsem se tak ťukl do čela, proč ty stále zpíváš mé staré věci, musíme mít nějakou společnou písničku. Zažili jsme spolu spoustu hezkých věcí," dodala.

Není divu, že se s jeho smrtí nedokázala vyrovnat. "To, že není mezi námi, jsem opravdu dlouho vstřebávala. Velmi hluboce se mě to dotklo, je mi to velmi líto. Meky měl ještě obrovskou vůli žít či tvořit. Mě jeho energie vždy fascinovala," svěřila se.

"Cítila jsem se jako vyvolená, že po té Marice si takhle vybral mě, to mě velmi těšilo. Chybí mi, je tu po něm smutno, mně i jeho fanouškům," dodala.

Témata:

Katarína Knechtová | Žbirka, Miro | stars24.cz

Vstoupit do diskuse