Renata Schnabelová
stars24.cz

Ač se tomu nechce věřit, legendární americký rapper, hudební producent a herec Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III, slaví dnes už své pětačtyřicáté narozeniny.

Rodák z Missouri se dvakrát oženil a následně opět rozvedl s toutéž ženou, Kimberly Ann Scott, kterou v několika svých písních nazývá nejrůznějšími nadávkami. Měla totiž peprnou drogovou minulost a také to bylo důvodem, proč jejich první dceru Hailie vychovával Eminem sám. Rozvedený rapper má celkem tři krásné dcery.

Autor hitů jako Lose yourself z filmu 8. míle, Rap God, The real Slim Shady či My name is, které zná celý svět, je považován za prvního rappera, jenž dosáhl respektu celého světa ve své muzice, která byla do té doby přisuzována pouze Afroameričanům. Zakladatel nahrávací společnosti Shady records (dříve si Eminem totiž říkal Slim Shady) má na kontě neuvěřitelných patnáct prestižních ocenění Grammy za svou tvorbu od počátku devadesátých let až do současnosti.

Eminem byl často kritizován za své texty, a to především homosexuály či ženskými feministickými sdruženími. Sám ale vždy žádal veřejnost, aby nebrali jeho texty vážně, jelikož si ve valné většině textů z lidí pouze utahuje. Aby dokázal, že proti čtyřprocentní menšině opravdu nic nemá, vystoupil jednou dokonce s Eltonem Johnem, kdy spolu zazpívali píseň Stan, na konci které se i objali. Marná sláva, některé odboje proti jeho muzice totiž trvají dodnes. Za svého života měl s Eminemem problém dokonce i Michael Jackson, který žádal veřejnou omluvu za to, že ho rapper ve svém klipu k písni Just lose it parodoval jako pedofila a zesměšňoval jeho nepovedenou plastiku nosu. K omluvě však nedošlo.

Tento legendární umělec je tak dalším důkazem toho, že ani jeden z nejslavnějších rapperů světa, se nikdy nezavděčí všem, a že humor a nadsázka opravdu nejsou pro každého.

Témata:

Eminem | stars24.cz

Vstoupit do diskuse