Do Prahy míří další hvězda: Sting! Kolik stojí vstupenky?

Sting 2

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

30. května 2022 18:59

Britský zpěvák, baskytarista a skladatel Sting vystoupí 28. října v pražské O2 areně na koncertu My Songs. V roli hosta se objeví jeho syn, písničkář Joe Sumner. Stingův koncert, nazvaný podle jeho alba z roku 2019, bude podle pořadatelů dynamickou show, v níž zazní jeho nejoblíbenější písně které napsal jak s kapelou The Police, tak jako sólový umělec.

Vstupenky v cenách od 1490 do 2290 korun budou v předprodeji od 3. června.

V Česku je Sting poměrně častým hostem. V roce 2017 hrál na Metronome Festivalu na Výstavišti v pražských Holešovicích, v listopadu o rok později s jamajským rapperem Shaggym bavili, rozezpívali a roztancovali zaplněné pražské Forum Karlín.

V minulosti hrál také v Ostravě a několikrát v Praze. V červenci 2019 měl vystoupit v moravském Slavkově, ale koncert byl už třikrát odložen, naposledy na 31. července 2022.

Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Sumner, hraje kromě klasické a basové kytary i na klavír, mandolínu, harmoniku, saxofon i flétnu, zvládne i exotické nástroje.

Jeho hudební záběr je velmi široký, sahá k loutnovým suitám Johanna Sebastiana Bacha, jimiž si procvičuje prsty, či k arabské hudbě. Stigova hudba má kořeny v jazzu, který hrával ještě jako neznámý učitel z britského Newcastlu.

Témata: Sting (zpěvák)