U soudu v americkém státě Virginie pokračují další soudní tahanice spojené s manželstvím herce Johnnyho Deppa a Amber Heardové.

Už první den líčení přinesl různá nařčení ohledně soukromého života dvou hollywoodských hvězd, přičemž zástupci Heardové slibovali další.

"Uvidíte, kdo je skutečný Johnny Depp, za slávou, za pirátskými kostýmy," řekl právník Benjamin Rottenborn, který hovořil o "monstru" dřímajícím v Deppovi. "Vzhledem k tomu, že Johnny Depp vznesl tuhle stížnost, všechno vyjde na povrch," pokračoval.

Proces v okrese Fairfax západně od Washingtonu začal asi šest let poté, co se Depp a Heardová rozvedli, načež následovaly několikaměsíční dohady o podmínkách rozvodu. Depp pak v Anglii prohrál spor s bulvárním listem The Sun, který zažaloval za pomluvu za to, že jej nazval manželským násilníkem. Podle soudce byla obvinění na Deppovu adresu "ve své podstatě pravdivá", neboť se prokázalo, že většina útoků se skutečně odehrála.

V USA se Depp soudí kvůli komentáři Heardové publikovaném v roce 2018 deníkem The Washington Post, v němž se texaská herečka označuje za "veřejně známou tvář domácího násilí". Podle Deppova právního týmu bylo jasné, co tím Heardová říká, ačkoli svého exmanžela v textu nejmenovala. Právník Benjamin Chew řekl, že herečka se rozhodla "lhát o svém manželovi pro svůj osobní zisk" a "navždy" tím změnila Deppovu reputaci a jeho život.

Témata:

Johnny Depp | stars24.cz