Před dvaceti lety napsala devítiletá Sara Hectorová, olympijská vítězka v obřím slalomu, dopis svému budoucímu já. Po dnešním vítězství v obřím slalomu na olympijských hrách se švédská lyžařka rozhodla, že je načase psaní otevřít.

"Měla jsem to otevřít v roce 2022. Letos jsem ještě doma nebyla, ale po olympiádě to rozlepím. Bude to vzrušující," citovala Hectorovou po životním úspěchu agentura Reuters.

"Pamatuju si, že jsem chtěla být nejlepší sjezdařkou na světě. Vážně jsem chtěla být úspěšná. Myslím, že se tam taky píše, že už bych teď měla mít tři děti. Tak daleko ještě nejsem, něco mám ještě před sebou," uvedla devětadvacetiletá závodnice.

I když vede pořadí Světového poháru v obřím slalomu, byla před dnešním závodem tak nervózní, že nemohla jíst. "Probudila jsem se a horko těžko se nasnídala. První kolo docela uteklo. Pak jsem zajela do (olympijské) vesnice, dala si horkou a dlouhou sprchu. Jen jsem se potřebovala trochu uklidnit," řekla Hectorová, která vyhrála už první kolo.

Další pokus se najíst a nabrat energii však znovu příliš nedopadl. "Půl hodiny jsem se snažila dát si nějakou rýži. Šlo to fakt bídně. Nezvracela jsem, ale jíst se prostě nedalo. Čekání na druhou jízdu bylo opravdu dlouhé a náročné. Pak jsem se jen snažila vydat ze sebe všechno," líčila vítězka čtyř závodů Světového poháru.

Na mentální stránce pracovala řadu let. "Hodně lidí okolo mi moc pomáhalo. Je důležité naučit se mluvit o svých pocitech, abyste byli schopni čelit velkému tlaku. Beru to teď tak, že to dělám proto, že mě to baví. Nejen proto, že chci být nejlepší, ale protože si myslím, že mě lyžování fakt baví. Když se nedaří, není to konec světa. I kdybych kvůli covidu o olympiádu přišla, svět by se nezbořil. Na světě je mnohem víc důležitějších věcí," prohlásila Hectorová, která se dočkala zlaté medaile 11 let po triumfu na juniorském mistrovství světa.

Témata:

Sara Hectorová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse