Zbývající dva členové tenisové "velké trojky" Roger Federer a Novak Djokovič pogratulovali Rafaelu Nadalovi, který se od nich ziskem jednadvacátého grandslamového titulu odpoutal. Klobouk smekla před Španělem po jeho triumfu na Australian Open i dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová.

"To byl teda zápas! Ze srdce gratuluji svému příteli a velkému rivalovi Rafaelu Nadalovi, že se stal prvním mužem, který vyhrál 21 grandslamových titulů ve dvouhře," napsal Federer na sociálních sítích. Sám se místo účasti v Melbourne věnoval rehabilitaci po operaci kolena.

"Před pár měsíci jsme žertovali, že jsme oba o berlích. Úžasné. Nikdy nepodceňujte velkého šampiona. Tvoje neuvěřitelná morálka, oddanost a bojovný duch jsou inspirací pro mě a pro nespočet dalších po celém světě," doplnil.

Djokovič přišel o šanci zaútočit na jednadvacátý titul kvůli známé kauze ohledně jeho výjimky z očkování, která skončila Srbovou deportací z Austrálie těsně před turnajem. "Gratuluji Rafaelu Nadalovi k jednadvacátému grandslamu. Úžasný počin. Vždycky působivý bojovný duch, který zase jednou zvítězil," napsal na instagramu.

Nadalovo odhodlání a bojovnost na twitteru ocenila i Kvitová. "Jsi pro nás všechny opravdovou inspirací. Díky, že jsi nás naučil, co to znamená nikdy se nevzdat," napsala.

Témata:

Nadal, Rafael | Australian Open | Federer, Roger | Djoković, Novak | Petra Kvitová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse