Přesně jednu libru (29 Kč) dostane manželka britského prince Harryho Meghan od britského bulvárního listu Mail on Sunday za to, že porušil její soukromí. Informoval o tom dnes server deníku The Guardian. Vévodkyně se s listem soudila kvůli tomu, že zveřejnil dopis, který poslala svému otci, s nímž nemá dobré vztahy. Soud v její prospěch rozhodl v prosinci. Nyní vyšla najevo výše náhrady.

"Normálně byste za takovéto narušení soukromí očekávali kolem 75.000 až 125.000 liber (2,2 milionu až 3,7 milionu Kč)," komentoval částku mediální právník Mark Stephens. Velmi nízkou částku náhrady dává do souvislosti s tím, že Meghan v minulosti sama novinářům prozrazovala informace ze svého soukromí.

Bulvár Mail on Sunday ale musí počítat s tím, že ho případ bude stát výrazně víc. Jednak musí zaplatit velkou část Meghaniných výdajů na právní zastoupení, což může být i přes milion liber (2,9 milionu Kč), a jednak se zavázal zaplatit utajenou částku za to, že porušil autorská práva čtyřicetileté bývalé herečky.

Vévodkyně ze Sussexu zažalovala vydavatelskou společnost Associated Newspapers poté, co její bulvární list Mail on Sunday v únoru 2019 zveřejnil v pěti článcích ručně psaný dopis ze srpna 2018, který Meghan adresovala svému otci Thomasi Markleovi. Dopis vévodkyně napsala po svatbě s britským princem v roce 2018. Bulváru dopis předal sám Markle.

Vydavatel se u soudu hájil tím, že manželka prince Harryho dopis záměrně formulovala s vědomím, že nakonec může uniknout do médií. Soud ale konstatoval, že vévodkyně měla přiměřená očekávání na respektování svého soukromí.

Témata:

Meghan Markle | soudy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse