Britská ministryně vnitra Priti Patelová nařídila přezkoumat stávající pravidla ohledně nákupu a držení kuší po incidentu na hradě Windsor, kde policie o Vánocích zatkla muže se samostřílem. Informovala o tom dnes britská média.

Ve Spojeném království si může kuši koupit každý člověk starší 18 let bez nutnosti jakékoli registrace. O přísnější regulaci se začalo mluvit už letos na jaře poté, co v Anglii muž s kuší zastřelil svého souseda a zranil jeho ženu.

"Na žádost ministryně vnitra zvažujeme možnosti, jak zpřísnit kontroly kuší," uvedla mluvčí. Podle ní úřady o možné regulaci debatují už delší dobu, incident ve Windsoru pro ně podle serveru Independent bude "další lekcí".

Kuši lze ve Spojeném království koupit snadno a bez nutnosti jakékoli registrace. Například v internetovém obchodě Amazon lze tyto zbraně pořídit už za 60 liber (1800 Kč).

Britská policie zadržela v sobotu devatenáctiletého muže s kuší poté, co se dostal na pozemek hradu Windsor, kde královna Alžběta II. tráví svátky. Nyní je ve vazbě na základě zákona o duševním zdraví a vyšetřovatelé zkoumají souvislost činu s publikovaným videem, na němž maskovaná osoba s kuší v ruce mluví o plánu zavraždit britskou panovnici.

Témata:

Královna Alžběta II. | stars24.cz

Vstoupit do diskuse