V listopadu uplyne neuvěřitelných 30 let od smrti Freddieho Mercuryho, jedné z nejinspirativnějších osobností ve světa rocku. Závěr života legendární zpěvák protrpěl a stranil se i lidí, které měl rád.

Německý producent Reinhold Mack natáčel desky s kapelou Queen i sólovky Freddieho Mercuryho, s nímž se spřátelil. Legendární zpěvák se stal dokonce kmotrem jeho syna Johna Fredericka.

Mack vzpomíná, že když jeho manželka Ingrid vyrazila s dětmi do Londýna, vždy měla možnost přenocovat u Freddieho. Když mu lékaři diagnostikovali AIDS, všechno se změnilo. Zpěvák a producent už se vídali zřídkakdy.

„Naposledy jsem ho viděl, když jsem jel do Skotska a zastavil jsem se v Londýně. Už nevypadal tak dobře – jeho nemoc se na něm sice ještě tolik nepodepisovala, ale byl to ‚slon v obýváku‛. Potom už jsme spolu mluvili jen po telefonu, už si nepřál, abychom za ním s rodinou jezdili,“ prozradil webu udiscovermusic.com.

Producent se domnívá, že ví, proč už to Mercury nechtěl. „Myslím si, že věděl, že odchází, a tak si přál, abychom si ho pamatovali, jaký byl, tedy plný života. Hrál stolní tenis, hádal se o jídle, svěřil se, co má a naopak nemá rád. Měl skvělou osobnost. Byla to opravdová ztráta,“ dodal Mack.

Témata:

Freddie Mercury | stars24.cz

Vstoupit do diskuse