Alec Baldwin může skončit u soudu! Paradoxně ne za zastřelení kameramanky!

Alec Baldwin 3

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

28. října 2021 11:58

Americká policie a prokuratura nadále nevylučují, že by mohly začít stíhat herce Aleka Baldwina v souvislosti s incidentem z minulého týdne, kdy při natáčení Baldwin zastřelil pistolí kameramanku a poranil režiséra.

Podle šerifa okresu Santa Fe Adana Mendozy, který má událost na starosti, zajistili policisté velké množství důkazů a dál vyšetřují, zda lze někomu z přítomných při natáčení za úmrtí Halyny Hutchinsonové a zranění Joela Souzy přiřknout odpovědnost.

Policie podle šerifa zajistila kulku, která po zasažení Hutchinsonové skončila v rameni Souzy. Mendoza potvrdil, že ve zbrani, kterou držel Baldwin v momentě incidentu, byl ostrý náboj. Odborníci budou zkoumat, zda kulka ze Souzova ramena vyšla ze zbraně, kterou držel Baldwin a o níž se domníval, že obsahuje pouze slepé náboje.

Oblastní prokurátorka Mary Carmacková-Altwiesová dnes prohlásila, že zatím nikoho nestíhá a že vyšetřování pokračuje. Podotkla však, že zatím nikoho nevylučuje z okruhu případných podezřelých.

Americká média uvádí, že Baldwinovi jako herci zřejmě stíhání nehrozí, hvězda snímek Rust ale i produkuje, čímž nese určitou odpovědnost také za průběh natáčení.

Šerif Mendoza prohlásil, že účastníci incidentu včetně Baldwina s policií spolupracují, kolem místa natáčení se však v době výstřelu pohybovalo asi 90 lidí, z nichž většinu musí vyšetřovatelé teprve vyslechnout. Policie podle něj zajistila velké množství důkazního materiálu včetně asi 500 nábojů, a to jak slepých, tak ostrých, které byly na místě natáčení. Nekomentoval však to, kdo ostré náboje na scénu přinesl. Média podotýkají, že výskyt ostré munice "na placech" je v USA zakázaný z bezpečnostních důvodů.

"Musíme přijít na to, jak se na natáčení (ostré náboje) objevily, proč tam byly, protože tam neměly být," řekl šerif. "Myslím, že na tomto place panovala určitá lhostejnost a myslím, že jsou tu určité bezpečnostní otázky, kterými by se měl zabývat (filmový) průmysl a možná i stát Nové Mexiko," dodal. Uvedl také, že žádná z kamer na místě incident nezachytila.

Podle dřívějších oznámení místních úřadů dal Baldwinovi zbraň asistent režiséra David Halls s poznámkou, že jsou v ní slepé náboje. Zbraň vypálila ve chvíli, kdy si Baldwin nacvičoval její tasení. Halls zbraň vzal z vozíku, který měla na starosti Hannah Gutierrezová-Reedová, jejímž úkolem bylo dohlížet na zbraně používané ve filmu a ujistit se, že nejsou nabité ostrými náboji.

Témata: Alec Baldwin