Britský princ Harry a vévodkyně Meghan nemají v Británii na růžích ustláno. Poté, co se rozhodli odejít do zámoří, si zřejmě proti sobě poštvali více lidí, než se mohlo zdát. Vidět to údajně bylo například na předávání britských televizních cen

Harry a Meghan se sice nezúčastnili osobně, přesto se během večera objevili na plátně. Konkrétně úryvky jejich rozhovoru s Oprah Winfrey, a to během sestřihů, které představovaly nejzásadnější televizní okamžiky.

To ale diváky pobouřilo a ve chvíli, kdy se královský pár objevil, začali pískat a bučet. Podle serveru Daily Mail ale televize hlasité pobouření diváků přerušila tím, že vypla zvuk.

"Zajímavé je, že televize ITV, která přenášela udělování cen v přímém přenosu, stihla včas vypnout zvuk, takže diváci vůbec neslyšeli, že sál píská," cituje server jednoho z účastníků.

Pokud se někdy Harry s Meghan rozhodnou do Británie vrátit, budou to mít zřejmě těžké. Britové si nenechají nic líbit, a o to méně útoky proti své královně. Čehož se Meghan v minulosti několikrát dopustila.

Bolestivé diskuse v britské královské rodině o synově barvě pleti, ztráta práva na ochranu či intenzivní tlak okolí i médií, kvůli kterému uvažovala o sebevraždě. To jsou jen některá z témat, o nichž mluvila Meghan Markleová, která byla společně se svým manželem princem Harrym hostem moderátorky Oprah Winfreyové na americké televizní stanici CBS.

Meghan nikoho nešetřila

Meghan v napjatě očekávaném rozhovoru přiznala, že měla velmi naivní představy o přivdání se do královské rodiny a že "úplně nechápala, o jakou práci půjde", protože sledování představitelů monarchie nebylo v její rodině běžné. Zároveň ocenila královnu Alžbětu II., která se k ní prý vždy chovala přátelsky, zmínila také detaily o svatbě nebo o druhém těhotenství. Pár prozradil, že jejich druhým potomkem bude holčička.

Harry řekl, že se cítil v královském životě jako v pasti a byl překvapený, že ho v loňském roce rodina finančně odstřihla a připravila o ochranku. Měl také pocit, že jeho rodina Meghan dostatečně nepodporuje v době, kdy trpěla útoky bulváru a nepravdivými informacemi, které se o ní objevovaly.

Meghan mimo jiné uvedla, že trpěla sebevražednými myšlenkami a požádala o pomoc prostřednictvím palácového odboru lidských zdrojů, ale bylo jí řečeno, že nemohou nic dělat. "V té době jsem se hrozně styděla to říct, styděla jsem se to přiznat Harrymu, protože vím, jak velkou v životě utrpěl ztrátu. Ale věděla jsem, že když to neřeknu, tak to udělám. Prostě už jsem nechtěla dál žít," řekla.

Během rozhovoru také Meghan, která je rasově smíšeného původu, líčila, jak se v době jejího prvního těhotenství se synem Archiem v paláci objevovaly "obavy a rozhovory o tom, jak tmavou pleť může mít, až se narodí". Po tomto prohlášení se Winfreyová jen nevěřícně zeptala: "Cože?" A zatímco moderátorka tiše seděla, Meghan líčila, jak těžko chápala, proč královská rodina řeší barvu kůže jejího syna.

Dodala, že pro ni bylo velmi těžké během těhotenství zpracovat všechno, co se kolem ní dělo - včetně diskusí o tom, zda její syn dostane královský titul. Ovšem víc než to, že její syn nebude princ, ji znepokojovalo, že bez královského titulu mu nebude poskytována ochrana jako členu královské rodiny. "Musel být v bezpečí," řekla Meghan se slzami v očích.

Harry uvedl, že způsob, jakým královská rodina zacházela s Meghan, měl trvalé následky na jeho vztah s rodinou, a dodal, že v současnosti nemá blízký vztah se svým bratrem Williamem, který je po jejich otci Charlesovi druhým následníkem britského trůnu.

Peprný rozhovor měl velkou dohru

Harrymu a Meghan po jejich třaskavém rozhovoru klesla obliba u britské veřejnosti na nejnižší úroveň za dobu měření. Vnímání zbylých členů královské rodiny i monarchie jako takové interview téměř neovlivnilo.

Zatímco v době před rozhovorem se popularita páru mírně zvyšovala, po jeho odvysílání klesla na dosud nejnižší úroveň. Obliba Harryho se oproti 2. březnu snížila o 15 procentních bodů a podle YouGov je poprvé ve Spojeném království více těch, kteří jej vidí negativně, než těch, kteří k němu chovají sympatie. Podobně negativní trend je patrný i u Meghan, která však již před rozhovorem byla nesympatická více než polovině Britů.

Buckinghamský palác po rozhovoru uvedl, že podrobnosti o problémech páru zarmoutily celou rodinu. Znepokojivá je prý zejména nastolená rasová otázka, problematickým bodům se bude královský dvůr věnovat v soukromí.

I sama televize ITV má s Meghan negativní zkušenost. Podala totiž stížnost na televizi kvůli výrokům moderátora Pierse Morgana o jejím duševním zdraví. Stalo se tak poté, co novinář zpochybnil Meghanino tvrzení, že pomýšlela na sebevraždu. Morgan nakonec ranní show ITV opustil.

Témata:

Meghan Markle | Princ Harry | stars24.cz

Vstoupit do diskuse