Zemřel Charlie Watts (†80) z legendární kapely Rolling Stones!

Charlie Watts.

Autor: stars24.cz, ČTK

24. srpna 2021 18:55 | Aktualizováno: 24. srpna 2021 21:08

V Londýně dnes ve věku 80 let zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na hudebníkova agenta, podle kterého je Wattsův odchod ztrátou "jednoho z největších bubeníků své generace".

"S hlubokým zármutkem oznamujeme smrt našeho drahého Charlieho Wattse," citovala agentura AFP z prohlášení agenta. Hudebník zemřel v poklidu v londýnské nemocnici obklopen rodinou.

Wattsův mluvčí již na začátku srpna oznámil, že se hudebník kvůli blíže neurčené nemoci nezúčastní turné Rolling Stones plánovaného na podzim. "Charlie podstoupil úspěšnou operaci, ale lékaři si myslí, že potřebuje odpočinek," uvedl tehdy.

Bubeník, jemuž bylo v červnu 80 let, byl členem Rolling Stones od roku 1963. Spolu s frontmanem Mickem Jaggerem a kytaristou Keithem Richardsem patřil mezi nejstarší členy slavné rockové kapely. Vstoupil do ní půl roku od jejího prvního vystoupení v londýnském klubu Marquee z 12. července 1962.

V roce 2004 se silný kuřák Watts léčil v londýnské nemocnici z rakoviny krku. Z ní se zotavil po čtyřech měsících léčby včetně šesti týdnů intenzivní radioterapie. V 80. letech si Watts prošel závislostí na alkoholu a drogách.

"Charlie byl velmi milovaný manžel, otec a dědeček a také jako člen Rolling Stones jeden z největších bubeníků své generace," uvedl Doherty. "Žádáme, aby v této těžké době bylo respektováno soukromí jeho rodiny, členů skupiny a blízkých přátel," dodal.

Vždy elegantní Watts platil za jednu z nejlépe oblékaných rockových hvězd, oproti Jaggerovi a Richardsovi se ale spíše vyhýbal životu v záři reflektorů. Známý byl také střídmým rodinným životem. Podle odborníků byl Watts v dobách sporů mezi hlavními protagonisty legendární rockové formace vždy úspěšným a respektovaným smírčím soudcem.

Hudební časopis Rolling Stones jej v roce 2016 zařadil na 12. místo v žebříčku 100 největších bubeníků všech dob.

"Byl to milý člověk. Věděl jsem, že byl nemocný, ale nevěděl jsem, že tak moc," uvedl kytarista a člen skupiny Beatles Paul McCartney ve videovzkazu. "Charlie byl fantastický bubeník. Pevný jako skála," dodal. "Bůh žehnej Charliemu Wattsovi. Budeš nám chybět," napsal na twitteru Ringo Star, další člen Beatles, který stejně jako Watts proslul hrou na bicí nástroje. Zpěvák Elton John označil zesnulého za "dokonalého bubeníka", "nejstylovějšího muže" a "skvělého společníka".

Témata: skupina Rolling Stones úmrtí Charlie Watts