Vévodkyně Kate dnes porodila třetího královského potomka. Chlapec se narodil dnes v 11:01. "Královské výsosti a jejímu dítěti se daří dobře," oznámil v oficiálním stanovisku Kensingtonský palác. Princ William byl u porodu své manželky.

Manželku britského prince Williama Kate převezli dnes ráno do porodnice, kde přivedla na svět třetího potomka. Královské dítě bude po dědečkovi Charlesovi, otci Williamovi a sourozencích Georgeovi a Charlotte pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

Chlapec se narodil v 11:01 na svátek patrona Anglie svatého Jiří. Čerstvě narozený princ váží 3,8 kilogramu a u porodu byl přítomen i otec William, ačkoliv je to v královských kruzích nezvyklé.

O narození královského potomka už vědí i královna Alžběta II., její manžel Philip, princ Charles s manželkou Camillou i strýček novorozeněte princ Harry a všichni jsou podle sdělení paláce "zprávou potěšeni".

Novorozený chlapec je třetím potomkem Williama a Kate. Jejich synovi Georgeovi jsou čtyři a dceři Charlotte dva roky. Podle sázkařů by se chlapec mohl jmenovat Albert, Arthur nebo Fred.

Témata:

Vévodkyně Kate | Velká Británie | stars24.cz

Vstoupit do diskuse