Otec americké zpěvačky Britney Spearsové se vzdal 13 let trvající správy jejích obchodních záležitostí. S odvoláním na oznámení jejího právního zástupce Mathewa Rosengarta o tom informuje agentura Reuters.

Jamie Spears spravoval záležitosti své dcery od roku 2008, kdy byla hospitalizována v psychiatrické léčebně. Správy jejího majetku se vzdal v dokumentech, které byly ve čtvrtek podány u soudu.

Podle časopisu Variety a webu TMZ.com se v dokumentu uvádí, že se Spears rozhodl opatrovnictví vzdát, ačkoliv k tomu není právní důvod. Domnívá se však, že vést se svou dcerou o věci veřejný spor není v jejím nejlepším zájmu. "Pan Spears má v plánu spolupracovat se soudem a novým právníkem své dcery, aby připravili řádný přechod k novému opatrovníkovi," uvádí se v dokumentu.

Rosengart Spearsovo rozhodnutí označil za "významné vítězství pro Britney Spearsovou a další krok k docílení spravedlnosti".

O ukončení nuceného opatrovnictví usiluje 39letá Spearsová několik měsíců a obvinila svého otce, že ji nutil vystupovat proti její vůli, brát léky, nebo nedovolil vdát se za přítele a mít s ním dítě. Soudní jednání k projednání žádosti bylo podle Reuters stanoveno na konec září.

Témata:

Britney Spears | stars24.cz

Vstoupit do diskuse