RÁNA pro královskou rodinu! Syn královny Alžběty měl zneužít nezletilou!

princ Andrew

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

10. srpna 2021 8:25

Američka Virginia Giuffreová, která tvrdí, že ji jako náctiletou nutil k sexu finančník Jeffrey Epstein, dnes podala žalobu na britského prince Andrewa. Žena uvádí, že ji potomek britské panovnice Alžběty II. pohlavně zneužil, když jí bylo 17 let, napsala agentura AP.

"Vedu prince Andrewa k odpovědnosti za to, co mi udělal," uvedla Giuffreová. "Mocní a bohatí nemají výjimku v zodpovědnosti za své činy. Doufám, že další oběti uvidí, že je možné nežít v mlčenlivosti a strachu, ale mohou si vzít svůj život zpět tím, že promluví a požadují spravedlnost," dodala.

"K tomuto rozhodnutí jsem nedošla snadno. Jako matka a manželka stavím na první místo rodinu - a vím, že tento krok mě vystaví dalším útokům prince Andrewa a jeho zástupcům - ale věděla jsem, že kdybych se tak nerozhodla, zklamala bych (rodinu) i oběti po celém světě," uvedla Giuffreová.

Princ Andrew na konci roku 2019 v rozhovoru s BBC razantně popřel, že by kdy Giuffreovou potkal. Jednašedesátiletý princ se nicméně kvůli svým stykům s Epsteinem stáhl z veřejného života.

Žaloba však tvrdí, že Andrew Giuffreovou několikrát zneužil před tím, než jí bylo 18. Jednou se tak mělo stát v Londýně v domě Epsteinovy přítelkyně Ghislaine Maxwellové, další znásilnění se podle žaloby stalo ve finančníkově domě v New Yorku či na jeho soukromém ostrově v Karibiku. Giuffreová dříve uvedla, že ji Epstein s pomocí Maxwellové držel jako "sexuální otrokyni".

Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezřením ze sexuálních zločinů. Jeho smrt vzbudila vlnu kontroverzí a dala vzniknout řadě konspiračních teorií.

Devětapadesátiletá Maxwellová je obviněná z několika zločinů včetně podílu na kriminálním spiknutí. Vinu odmítla, v listopadu ji čeká soud.

Témata: princ Andrew (syn královny Alžběty)