Soud odmítl vyhovět žádosti americké zpěvačky Britney Spearsové, aby už její otec Jamie Spears nebyl správcem jejích osobních a finančních záležitostí.

Spearsová o to před týdnem požádala soud během jednání o dalším průběhu opatrovnictví, které trvá od roku 2008. O rozhodnutí soudkyně napsal list The Guardian s odvoláním na soudní dokumenty.

Americká zpěvačka nesmí spravovat svůj majetek kvůli svým předchozím psychickým obtížím. Správu svých záležitostí otcem označila za "nepatřičnou". Otce viní, že ji nutil vystupovat proti její vůli nebo nedovolil vdát se za přítele a mít s ním dítě.

Právník Spearsové Samuel Ingham loni v listopadu požádal soud, aby Jamiemu Spearsovi odňal správu nad milionovými majetky zpěvačky. Jako důvod uvedl, že se Spearsová svého otce bojí. Spearsová soudu navrhla, aby jediným správcem jejích obchodních záležitostí byla nadále soukromá firma pro správu majetku Bessemer Trust, která se dosud na správě podílela spolu s jejím otcem. Soudkyně Brenda Pennyová ale tuto žádost zamítla, vyplývá z dokumentů z 30. června, které měl The Guardian k dispozici.

"Žádost opatrované osoby o okamžité odvolání Jamese Spearse a jmenování společnosti Bessemer Trust Company of California, NA jako jediného správce majetku je zamítnuta," uvedla soudkyně Pennyová.

Otec Jamie Spears podle soudních dokumentů již dříve odmítl, že by se podílel na omezeních v osobním životě své dcery. Nadále má sice ve správě její obchodní záležitosti, ale ze správy soukromých záležitostí se ze své vůle stáhl v září 2019 kvůli zdravotním obtížím, plyne z dokumentů. Ve funkci ho dočasně nahradila ošetřovatelka Spearsové Jodi Montgomeryová.

Témata:

Britney Spears | stars24.cz

Vstoupit do diskuse