Herec Seagal se setkal s Madurem. A tohle mu přivezl!

Steven Seagal 4

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

6. května 2021 17:37

Americký herec Steven Seagal se tento týden v Caracasu setkal s venezuelským prezidentem Nicolásem Madurem. Hrdina amerických akčních filmů devadesátých let, který má od roku 2016 i ruské občanství, přijel do venezuelské metropole jako zvláštní vyslanec Ruska a autoritářskému prezidentovi předal samurajský meč. Informovala o tom agentura EFE.

Před kamerou venezuelské státní televize Maduro s japonským mečem zapózoval, k čemuž dostal pokyny od usmívajícího se Seagala. Devětašedesátiletý herec, který narozdíl od Madura a dalších účastníků schůzky neměl roušku a byl oblečen tradičně celý v černém, se od malička věnoval bojovým uměním. Je držitelem 7. danu v aikido, jemuž se učil v Japonsku od největších mistrů.

"Měli jsme tu čest potěšit se i jeho hudebním nadáním, zahrál na kytaru. Dárek předáváme s láskou venezuelskému lidu. Děkujeme za Tvou návštěvu," napsal na twitteru Maduro a připojil k tomu krátké video ze setkání z prezidentského paláce, jehož se účastnila i Madurova manželka Cilia Floresová. Seagal, který vydal i několik desek a doma má velkou sbírku kytar a samurajských mečů, zahrál jako bluesový kytarista i v Čechách, v roce 2014 na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Podle některých kritiků vnesl Seagal do akčních filmů v 80. letech svěží vítr. Jednak samotným aikidem, ale i svým specifickým stylem (klidná síla), oblékáním (černé sako či tříčtvrteční kožený kabát) a účesem (vlasy do culíku). K jeho slavným snímků patří mimo jiné Přepadení v Pacifiku, Aljaška v plamenech, Lovec policajtů či Ruslan, který se odehrává v Rusku.

Seagal, jehož prarodiče byli ruští emigranti, podporuje prezidenta Vladimira Putina a v roce 2018 se stal také zvláštním velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy se Spojenými státy. Věnuje se i charitě, angažuje se v ekologických aktivitách, v boji za práva zvířat či boji proti drogám. Je počtvrté ženatý, jeho poslední manželkou je Mongolka, s níž se seznámil v Mongolsku v roce 2001, když mu tam dělala překladatelku.

Témata: Nicolas Maduro Steven Seagal