Žbirka přijel do Česka: Myslel jsem, že jsem zažil všechno, ale...

Miro Žbirka (foto: Lukáš Běhounek) 2

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

25. dubna 2021 13:11

Nad Brnem se v sobotu večer nesla hudba skupiny Mňága a Žďorp. Muzikanti z Valašského Meziříčí spolu s hostem Miroslavem Žbirkou zahráli z předposledního patra výškové budovy v Šumavské ulici. Koncert zároveň přenášeli přes internet - několik písniček zdarma, zbytek po zakoupení "vstupenky".

Výšková budova je momentálně v rekonstrukci. Z horních podlaží zůstal dočasně jen betonový skelet bez vnějšího pláště, vznikl tak prostor s panoramatickým výhledem na Brno.

Kapela nepřišla ani o potlesk fanoušků. Z Björnsonova sadu a okolí právnické fakulty ji povzbuzovalo několik desítek lidí. Kapela pro ně připravila kromě posílené zvukové aparatury také světelnou show.

Mňága a Žďorp sestavila koncert hlavně ze známých skladeb, hned ze začátku zazněl třeba Hodinový hotel nebo Něgdy. Asi po půl hodině se připojil Žbirka, v doprovodu kapely zahrál například 22 dní a Len s ňou.

"Vidím Brno z úplně jiné perspektivy. Myslel jsem si , že jsem už zažil v životě všechno - a podívejte se, koncert Mňágy a Žďorp na střeše. To jsem nečekal, ale těším se na to," řekl Žbirka před začátkem.

Hudebníci v Česku už mnoho měsíců nemohou kvůli pandemii koronaviru vystupovat naživo. Kapela z Valašského Meziříčí ale činnost nepřerušila, pravidelně hraje pro fanoušky on-line. Nyní dokonce vyrazila na "jarní on-line šňůru" streamovaných koncertů.

"Nikdy jsem nevěděl, jak přesně hudebníci zvládají pandemii, ale náš způsob mi naprosto vyhovuje," uvedl frontman kapely Petr Fiala. Na další sobotní večery si muzikanti pozvali třeba Jarka Nohavicu, Karla Plíhala, Romana Holého nebo Vypsanou Fixu. Koncerty lze sledovat na webu live.mnaga.cz.

Témata: Miro Žbirka Mňága a Žďorp