Strýc vévodkyně Kate Gary Goldsmith neudržel nervy na uzdě. Po třaskavém interview Oprah se členy královské rodiny od plic řekl, co si o tom myslí!

"Byl jsem na ně naštvaný, jak se naváželi do naší královské rodiny. Neměli žádný důvod, aby takovým způsobem zradili důvěru rodiny," řekl pro The Sun Gary.

Následně se zastal vévodkyně Kate a podotkl, že Meghan s Harrym lhali a mlžili. "Celé interview bylo neuvěřitelné. Že neznala slova národní hymny? Prosím vás, Harry ji zpíval od doby, kdy mu bylo pět let," dodal nasupěně.

Uvedl také, že Harry, William a Kate tvořili spokojené trio. Pak přišla Meghan a Gary si myslel, že se začlení. "Kate k ní byla přívětivá, protože chtěla, aby byl Harry šťastný." Pak se ale vše změnilo. 

"Nakonec to začalo být o Meghan. Všechno je to o Meghan. Byl jsem zklamaný," nešetří kritikou s tím, že jí nevěří ani slovo.

Rozhovor, který pobouřil svět

Bolestivé diskuse v britské královské rodině o synově barvě pleti, ztráta práva na ochranu či intenzivní tlak okolí i médií, kvůli kterému uvažovala o sebevraždě. To jsou jen některá z témat, o nichž mluvila Meghan Markleová, která byla společně se svým manželem princem Harrym hostem moderátorky Oprah Winfreyové na americké televizní stanici CBS.

Meghan v napjatě očekávaném rozhovoru přiznala, že měla velmi naivní představy o přivdání se do královské rodiny a že "úplně nechápala, o jakou práci půjde", protože sledování představitelů monarchie nebylo v její rodině běžné. Zároveň ocenila královnu Alžbětu II., která se k ní prý vždy chovala přátelsky, zmínila také detaily o svatbě nebo o druhém těhotenství. Pár prozradil, že jejich druhým potomkem bude holčička.

Harry řekl, že se cítil v královském životě jako v pasti a byl překvapený, že ho v loňském roce rodina finančně odstřihla a připravila o ochranku. Měl také pocit, že jeho rodina Meghan dostatečně nepodporuje v době, kdy trpěla útoky bulváru a nepravdivými informacemi, které se o ní objevovaly.

Meghan mimo jiné uvedla, že trpěla sebevražednými myšlenkami a požádala o pomoc prostřednictvím palácového odboru lidských zdrojů, ale bylo jí řečeno, že nemohou nic dělat. "V té době jsem se hrozně styděla to říct, styděla jsem se to přiznat Harrymu, protože vím, jak velkou v životě utrpěl ztrátu. Ale věděla jsem, že když to neřeknu, tak to udělám. Prostě už jsem nechtěla dál žít," řekla.

Během rozhovoru také Meghan, která je rasově smíšeného původu, líčila, jak se v době jejího prvního těhotenství se synem Archiem v paláci objevovaly "obavy a rozhovory o tom, jak tmavou pleť může mít, až se narodí". Po tomto prohlášení se Winfreyová jen nevěřícně zeptala: "Cože?" A zatímco moderátorka tiše seděla, Meghan líčila, jak těžko chápala, proč královská rodina řeší barvu kůže jejího syna.

Dodala, že pro ni bylo velmi těžké během těhotenství zpracovat všechno, co se kolem ní dělo - včetně diskusí o tom, zda její syn dostane královský titul. Ovšem víc než to, že její syn nebude princ, ji znepokojovalo, že bez královského titulu mu nebude poskytována ochrana jako členu královské rodiny. "Musel být v bezpečí," řekla Meghan se slzami v očích.

Harry uvedl, že způsob, jakým královská rodina zacházela s Meghan, měl trvalé následky na jeho vztah s rodinou, a dodal, že v současnosti nemá blízký vztah se svým bratrem Williamem, který je po jejich otci Charlesovi druhým následníkem britského trůnu.

Meghan s Harrym sklízeli ovoce

Harrymu a jeho manželce Meghan po jejich třaskavém rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou klesla obliba u britské veřejnosti na nejnižší úroveň za dobu měření. Vyplývá to z průzkumu agentury YouGov. Vnímání zbylých členů královské rodiny i monarchie jako takové interview téměř neovlivnilo.

Zatímco v době před rozhovorem se popularita páru mírně zvyšovala, po jeho odvysílání klesla na dosud nejnižší úroveň. Obliba Harryho se oproti 2. březnu snížila o 15 procentních bodů a podle YouGov je poprvé ve Spojeném království více těch, kteří jej vidí negativně, než těch, kteří k němu chovají sympatie. Podobně negativní trend je patrný i u Meghan, která však již před rozhovorem byla nesympatická více než polovině Britů.

Názory na dvojici členů britské královské rodiny se značně liší v závislosti na věku dotazovaných. Bezmála 60 procent respondentů mezi 18 a 24 lety uvedlo, že mají Harryho rádi. V případě Meghan to bylo 55 procent. Zcela odlišný obrázek nabízí kategorie lidí nad 65 let, kde vyjádřilo Harrymu přízeň pouhých 27 procent dotazovaných. Vévodkyni ze Sussexu má momentálně v oblibě dokonce jen 13 procent respondentů v této věkové skupině.

Témata:

Meghan Markle | Princ Harry | Gary Goldsmith | stars24.cz

Vstoupit do diskuse