Britský princ Harry učinil další krok k dosažení finanční nezávislosti, když našel práci v americké firmě pro osobnostní rozvoj BetterUp. Společnost dnes sdělila, že 36letý vévoda ze Sussexu bude zastávat jednu z ředitelských pozic, uvedla agentura DPA.

Deník The Wall Street Journal uvedl, že Harry se v nové roli bude podílet na tvorbě produktové strategie firmy, charitativní činnosti a veřejně se vyjadřovat k tématům týkajícím se duševního zdraví. K výši platu firma podrobnosti nesdělila.

BetterUp se sídlem v San Francisku poskytuje od roku 2013 individuální osobnostní poradenství a datové analýzy, jejichž cílem je zvýšit výkonnost pracovníků. Sama zaměstnává na 2000 lidí.

"Mám v úmyslu pomoci ovlivnit životy lidí," napsal princ Harry deníku v odpovědi na otázku, proč se této pozice ujal. "Proaktivní koučování poskytuje nekonečné možnosti osobního rozvoje, větší informovanosti a všestranně lepšího života."

Harry se tématu duševního zdraví věnuje dlouhodobě, dosud ale pouze na dobročinné bázi, připomíná DPA. V loňském roce oznámil se svou manželkou Meghan odchod z britské královské rodiny s tím, že budou usilovat o finanční nezávislost. Dosud uzavřeli milionové smlouvy se streamovacími společnostmi Netflix a Spotify. Pár v současnosti žije v kalifornské Santa Barbaře, kde vychovává skoro dvouletého syna Archieho. V létě očekává narození druhého potomka.

Témata:

Princ Harry | stars24.cz

Vstoupit do diskuse