V noci na pondělí se udílely Zlaté glóby. Zatímco si valná většina oceněných užívala slavnostního večera, herečka Gillian Andersonová přebírala Zlatý glóbus nad ránem, sama v hotelovém pokoji a sledovala, jak nad Prahou vychází slunce.

Navzdory tomu se ve videohovoru přes Zoom objevila v plné parádě ve večerních šatech bez rukávů se vzorem lebky v kombinaci černo-olivových odstínů.

Svou děkovnou řeč za Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli, kterou si vysloužila ztvárněním Margaret Thatcherové v historickém dramatickém seriálu Koruna, pronášela "v nekřesťanských 04:15 ráno", dodal server Vulture.

Americká herečka Gillian Andersonová se proslavila především rolí agentky Scullyové, kterou v letech 1993 až 2002 ztvárňovala v seriálu Akta X. Za tuto roli byla několikrát nominována na cenu Zlatý Glóbus, kterou v roce 1997 získala. Od roku 2019 hraje v několika sériích seriálu Sexuální výchova z produkce Netflixu.

Do České republiky přiletěla kvůli roli ve filmu z druhé světové války. Snímek White Bird: A Wonder Story, kde české prostředí představuje Francii, režíruje hollywoodský režisér Marc Forster, který je podepsaný třeba pod bondovkou Quantum of Solace. Zahraniční filmaři mohou do Česka i v současné pandemické situaci jezdit za přísných podmínek natáčet.

Témata:

Gillian Andersonová | Zlatý glóbus | stars24.cz

Vstoupit do diskuse