Ve věku 77 let zemřel britský kytarista a zakladatel skupiny The Animals Hilton Valentine. Kapela se kromě jiného proslavila svou verzí tradicionálu House of the Rising Sun. Valentine zemřel podle nahrávací firmy ABKCO Music v pátek. "Byl to průkopník kytarové hry, který po desetiletí ovlivňoval zvuk rokenrolu," uvedla ABKCO Music ve zprávě o Valentinově smrti.

Valentine se narodil v North Shieldsu na severovýchodě Británie a kapelu The Animals založil spolu se zpěvákem Erikem Burdonem, baskytaristou Chasem Chandlerem, hráčem na klávesové nástroje Alanem Pricem a bubeníkem Johnem Steelem v roce 1963 v Newcastlu.

Už následujícího roku obsadila s House of the Rising Sun první příčku hitparády v Británii a USA. Později nahrála deset dalších hitů včetně Don't Let Me Be Misunderstood a We Gotta Get Out of This Place. Po rozpadu skupiny v roce 1966 Valentine nahrál sólové album All in Your Head.

The Animals - The House Of The Rising Sun (4:16) | zdroj: YouTube

"Rising Sun už nikdy nezazní tak, jako dřív. Tys ji nejen hrál, ale taky žil. Prožili jsme spolu krásný čas od North Shieldsu a pak v celém světě. Rokenroluj v pokoji," reagoval na Valentinovu smrt Burdon. Oba spolu vyjeli na společné turné v roce 2007. Valentine žil v posledních letech v Connecticutu a nahrával se svou kapelou Skiffledog.

Témata:

Hilton Valentine | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse