Lady Gaga a Jennifer Lopez: NEČEKANÝ KŠEFT!

Jennifer Lopez 4

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

14. ledna 2021 18:53

Hymnu Spojených států při inauguraci nastupujícího prezidenta Joea Bidena zazpívá popová hvězda Lady Gaga a na netradičně komorním ceremoniálu příští týden vystoupí také zpěvačka a herečka Jennifer Lopezová. Oznámil to dnes štáb bývalého viceprezidenta, který se ve středu stane 46. hlavou státu. Místo tradičního inauguračního plesu se připravuje večerní televizní speciál moderovaný hercem Tomem Hanksem.

Den, kdy nový šéf Bílého domu složí prezidentskou přísahu, se letos bude od těch předchozích výrazně lišit. Hlavního ceremoniálu v sídle Kongresu se nezúčastní končící prezident, kterým je v tomto případě Donald Trump, a kvůli riziku šíření koronaviru mu nebudou přihlížet ani davy zástupců veřejnosti. Kromě pokračující epidemie covidu-19 se do inauguračních plánů promítají také obavy z dalších násilností po vpádu Trumpových příznivců do Kapitolu.

Program inauguračního dne nicméně nebude bez velkých jmen showbyznysu. Kromě Lopezové a Lady Gaga, které mají vystoupit přímo v sídle Kongresu, zahrnuje také Justina Timberlakea nebo Jona Bon Joviho, kteří se objeví v 90minutovém televizním pořadu nazvaném "Oslavujeme Ameriku". Vysílat jej budě několik velkých televizních kanálů, také jej bude možné živě sledovat na sociálních sítích.

Při ceremoniálu, během něhož Biden složí přísahu, promluví i několik méně známých osobností. Tzv. slib věrnosti přednese hasička ze státu Georgia Andrea Hallová, mladá černošská básnířka Amanda Gormanová bude číst poezii a promluví také katolický kněz a metodistický kazatel.

Bidenův štáb dnes v prohlášení uvedl, že seznam hostů je odrazem "neotřesitelné vize" nastupujícího prezidenta a jeho viceprezidentky Kamaly Harrisové o "nové kapitole našeho amerického příběhu, v níž jsme Amerikou, která společně překonává hluboké neshody a výzvy stojící před naším lidem". Lady Gagu komuniké vyzdvihovalo za její prosazování práv sexuálních menšin, u Lopezové zase zmiňovalo její snahu upozorňovat na dopady pandemie na hispánské komunity v USA.

Témata: Lady Gaga Jennifer Lopez