Od tragické nehody, při níž slavný pilot Formule 1 Michael Schumacher utrpěl vážné zranění hlavy, uplulo sedm let. Za tu dobu jsme slyšeli pouze střípky o tom, v jakém stavu se asi nachází. Fanouškům přitom on sám nepřímo adresoval jedinou zprávu!

Spekulace a různá vyjádření lidí co jej viděli sice tvrdí, že se prakticky nehýbe ani nemluví, ale nic z toho není oficiálně potvrzeno. Ani vyvráceno. Rodina mlčí jako hrob.

A fanoušky zaplavují různé dojmy a pocity. Někteří na sociálních sítích neskrývají zklamání a zoufalství nad tím, jestli Schumachera ještě vůbec někdy uvidí. Faktem zůstává, že šance na to, že jeho žena Corinna vystoupí na veřejnosti a na rovinu sdělí, jaký je Schumacherův stav, je mizivá.

Stejně tak šance na to, že před veřejností vystoupí sám jezdec. Pokud jsou spekulace pravdivé, tak se mu za tu dobu povedlo přesunout se z postele na vozík. Z pohybového hlediska pravděpodobně jediná, byť významná změna.

Někdejší pilot Formule 1 utrpěl 29. prosince 2013 při lyžování vážné zranění, po kterém skončil upoutaný na lůžko. Informace o jeho aktuálním zdravotním stavu se na veřejnost dostávají jen minimálně. 

Poslední konkrétní informaci se svět dozvěděl 30. prosince 2013, kdy Michael prodělal druhou operaci hlavy a jeho stav se stabilizoval, ale nadále byl kritický. Asi o měsíc později lékaři začali s postupným probouzením z kómatu.

Od té doby se vše nese ve víru spekulací. Nikdo nemůže potvrdit, kde přesně se Schumacher nachází, kdo o něj jak pečuje a v jakém je stavu. Informace o tomto všem sice na veřejnost prosákly, nejsou ale potvrzené.

Média například před nějakou dobou zveřejnila informaci, podle které se Schumacherův zdravotní stav zlepšil natolik, že už není připojen na dýchací trubici. A dokonce už ani není upoután na lůžko. Přesto prý ale neustále potřebuje zdravotní péči.

Objevila se ale také zpráva o tom, že Schumacher začal chodit. Ta byla následně popřena a podle dalších informací naopak není schopen ani komunikovat. Jiné zdroje tvrdí, že Schumacher pouze vizuálně vnímá svět kolem sebe. A další naopak říkají, že duševně s námi není.

Jisté je, že bývalý pilot F1 potřebuje čtyřiadvacetihodinový dohled. Za něj rodina údajně platí v přepočtu asi 3,6 milionu korun týdně. I to ale doprovází dohady. Podle některých začala rodina rozprodávat jeho majetek, aby měla na zaplacení léčby. Další zdroje ale tvrdí, že to není potřeba, protože Schumacher je, či spíše byl před nehodou miliardář.

Všechny tyto okolnosti rozdělily fanoušky na dva tábory. Jedni si myslí, že by si zasloužili znát pravdu o svém hrdinovi a o tom, jak se s následky nehody dokázal vypořádat. Druzí respektují pohled rodiny, která chce Schumachera ochránit před mediálním zájmem.

Jak se ale nakonec ukázalo, nejde o přání rodiny. Ta sice o zdravotním stavu slavného jezdce mlčí a tvrdí, že se mu dostává nejlepší možné péče, Corina ale oklikou prozradila, že sám Michael si nepřeje, aby o něm kdokoliv cokoliv věděl

"Můžete si být jisti, že je v nejlepších rukou a že děláme vše, co je v našich silách, abychom mu pomohli. Chápejte prosím, že dodržujeme Michaelovo přání a udržujeme tak citlivou záležitost, jako je zdraví, v soukromí," uvedla před časem, čímž de facto předala fanouškům jediný jeho vzkaz za poslední roky.

Témata:

Michael Schumacher | stars24.cz

Vstoupit do diskuse