Michael Jackson je sice po smrti již více než deset let, přesto většinou s ním spojené artefakty mají stále velkou peněžní hodnotu. Existují však výjimky, třeba jeho nechvalně proslulý ranč.

Slavný ranč Neverland, který kdysi sloužil jako domov zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona, našel nového majitele. Za 22 milionů dolarů, což dělá v přepočtu 473 milionů korun ho koupil miliardář Ronald Burkle.

Nemovitost s plochou přes deset čtverečních kilometrů leží v Kalifornii a kromě hlavního šestipokojového domu zahrnuje i taneční studio, akvapark, kino pro 50 lidí, jezero či tenisový kurt. Před pěti lety za něj investiční firma chtěla 100 milionů dolarů, od té doby ale prodejní nabídku několikrát snížila.

Ron Burkle, který nemovitost koupil, byl jedním z obchodních poradců krále popu. Dnes je známým investorem do supermarketů a spoluzakladatelem investiční skupiny Yucaipa.

V roce 2003 byl Neverland prohledán kvůli obviněním, že tam Jackson zneužíval děti. V roce 2005 byl zpěvák obvinění zproštěn; o čtyři roky později zemřel po předávkování sedativy. Právě spojení ranče s obviněním ze zneužívání dětí bylo podle médií jedním z hlavních důvodů, proč cena za nemovitost tak prudce klesla.

Témata:

Michael Jackson | Ranč Neverland | stars24.cz

Vstoupit do diskuse