Princ William není Brit? Skandální odhalení souvisí s novým filmem!

Princ William se setkal s přeživšími útoků v Christchurchi 4

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

28. listopadu 2020 17:14

Princ William je následníkem trůnu, který by výhledově měl stanout v čele britské královské rodině. Je tedy nemyslitelné zpochybňovat jeho národnost. Ve filmovém světě ale může být všechno úplně jinak.

Kuriózní podmínky, kterou si stanovili filmaři pro natáčení do připravovaného životopisného snímku o britské princezně Dianě, si všiml list The Guardian. Roli jejího syna, prince Williama, nemohou získat uchazeči, kteří mají jen britské občanství.

Ve Velké Británii to v jistých kruzích vyvolalo pozdvižení. „Britští chlapci mají zakázáno hrát prince Williama ‚kvůli brexitu‘,“ píše o castingu do nového filmu britský bulvární server Mail Online.

Do role prince Williama hledá produkce chlapce od devíti do dvanácti let. Zásadní podmínkou je, že musí mít „evropský pas“. Britští občané, kteří nemají navíc i pas některé země Evropské unie, se o roli ucházet nemohou. Cizinka bude hrát i princeznu Dianu, do role byla obsazena americká herečka Kristen Stewartová.

Film s názvem Spencer se bude natáčet v první polovině příštího roku v Německu. Chilský režisér Pablo Larraín v něm chce zachytit několik dní během Vánoc v 90. letech minulého století, během kterých se Diana na zámku Sandringham údajně rozhodla opustit svého manžela, prince Charlese.

Témata: Princ William Lady Diana filmy