Hollywoodští herci Ryan Reynolds a Rob McElhenney koupili za 2,5 milionu dolarů (zhruba 56 milionů korun) velšský fotbalový klub Wrexham. Tým hrající pátou nejvyšší anglickou soutěž chtějí pozvednout a své snažení hodlají ukázat v televizním dokumentu.

Kanadský herec Reynolds je hvězdou komiksových filmů Deadpool a jeho přítel McElhenney se proslavil jako autor a herec televizního sitcomu It’s Always Sunny in Philadelphia. Klub koupili od sdružení fanoušků, jemuž patřil od roku 2011.

Hollywoodští herci popsali Wrexham jako "spícího obra". Slíbili, že ho vrátí do Anglické fotbalové ligy, která sdružuje druhou až čtvrtou nejvyšší soutěž, a zavázali se zvýšit kapacitu desetitisícového stadionu Racecourse Ground.

"Možná, že jste nikdy neslyšeli o Wrexhamu, Racecourse Ground nebo (sponzorovi) Ifor Williams. Ale uslyšíte," řekl Reynolds v krátkém videu oznamujícím převzetí klubu.

Wrexham byl založen v roce 1864 a patří k nejstarším klubům na světě. Pravděpodobně nejslavnější okamžik zažil v roce 1992, kdy porazil v třetím kole Anglického poháru tehdejší úřadující mistry Arsenal.

Témata:

Ryan Reynolds | stars24.cz

Vstoupit do diskuse