Britský soud zamítl žalobu amerického herce Johnnyho Deppa kvůli článku, ve kterém jej bulvární list The Sun označil za manželského násilníka. Podle soudce jsou obvinění na Deppovu adresu "ve své podstatě pravdivá". Informovala o tom agentura Reuters.

Hollywoodský herec známý například z filmů Piráti v Karibiku či Střihoruký Edward žaloval vydavatelství News Group Newspapers, pod které bulvární list The Sun patří, i šéfredaktora Dana Woottona. Nelíbil se mu článek z dubna 2018, ve kterém se píše, že herec bil svou bývalou manželku Amber Heardovou. Depp podal žalobu kvůli pomluvě.

Podle soudce Andrewa Nicola jsou ale tvrzení zveřejněná v článku "ve své podstatě pravdivá". "Na základě toho žalobu zamítám," dodal.

Právní zástupkyně 34leté Heardové v reakci na rozsudek uvedla, že pro ty, kteří byli líčení u londýnského soudu přítomni, "není rozhodnutí a verdikt překvapením". Podle ní se chystá Deppova exmanželka ve Spojených státech brzy představit další důkazy o násilnické povaze 57letého herce. Depp podal na Heardovou v USA žalobu kvůli pomluvě, v níž po ní žádá 50 milionů dolarů (1,2 miliardy Kč).

"Oběti domácího násilí nesmí být nikdy umlčeny," uvedl po zveřejnění rozsudku list The Sun. "Děkujeme soudci za důkladné zvážení a Amber Heardové za odvahu, kterou prokázala, když soudu předložila důkazy," dodal.

Témata:

Johnny Depp | Amber Heard | stars24.cz

Vstoupit do diskuse