mah
stars24.cz

Na 25. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest, bude přítomna hvězda 60. let. Francouzská herečka Catherine Deneuve zahájí 15. března festival.

Herečce bude rovněž předána cena Kristián za celoživotní přínos filmu. Spolu s Deneuve bude cena předána také české legendární herečce Daniele Kolářové. „Jsme rádi, že můžeme ocenit tak významné filmové osobnosti a že si na náš festival udělaly čas ve svém nabitém programu,“ uvedl deníku Blesk ředitel festivalu Kamil Spáčil.

Zahájení festivalu proběhne 15. března v pražském Obecním domě. Zahajovat se bude filmem Večírek, který je dílem britské režisérky Sally Potter. V obsazení tohoto filmů můžeme vidět například Kristin Scott Thomas, Timothy Spall, Patricia Clarkson, Emily Mortimer nebo Cillian Murphy.

Ukončení festivalu pak proběhne 22.března v kině Cinestar Anděl snímkem Souboj pohlaví, který je natočený na motivy skutečného tenisového utkání Billie Jean King a Bobby Riggs. Tento film je rovněž hvězdně obsazený. Ve snímku se objeví například Ema Stone nebo Steave Carell.

Kromě hereček Catherine Deneuve a Daniely Kolářové, se objeví na festivalu další hvězdy, například režisér filmu Ismaelovy přízraky Arnaud Desplechin. Dále přijede Hippolyte Girardot herec, který hraje v již zmíněném snímku Ismaelovy přízraky. Mezi ctěnými hosty bude také Mark Gattise, který je známým hercem, producentem a scénáristou. Cenu Kristián převezme také Leos Carax, který je filmovým režisérem. Jiřímu Kodetovi bude během festivalu předána in memoriam pamětní medaile.

Témata:

Catherine Deneuve | Febiofest | Festival Febiofest | stars24.cz

Vstoupit do diskuse