Miro Žbirky si snad odjakživa říká Meky, což je přezdívka, kterou mu už nikdy nikdo neodpáře. Jak ale vlastně vznikla? Legendární slovenský hudebník to konečně prozradil.

Miro Žbirka je u mnoha lidí známý především jako Meky, tak se ostatně jmenoval i dokument o slovenském hudebníkovi, který letos dorazil do kin. Rodák z Bratislavy nyní prozradil, jak vlastně k přezdívce přišel.

Jelikož v době jeho dětství ještě nemělo moc lidí auta, mohly si děti v klidu čutat na ulici. „Právě při fotbalu mi jakýsi Vlado Ročák řekl, že budu Meky,“ prozradil oblíbený zpěvák a skladatel v rozhovoru pro deník Právo.

„Tu přezdívku mi dal proto, že k nám v té době jezdili hrát kanadští hokejisté a v jejich sestavě bylo několik hráčů, kteří měli před svým jménem Mc. Řekl mi, že budu Meky, a ještě ten den mi tak všichni začali říkat. A trvá to dodnes,“ uvedl Žbirka.

Přezdívka se dokonce zalíbila i jeho anglické mamince. „Znělo jí to příjemně a bylo jí to blízké. Mám fotografii z dětství, byly mi asi čtyři roky, a na její druhé straně je její rukou napsané Mackie. Velmi rychle přijala přezdívku, kterou mi nedala,“ dodal.

Témata:

Žbirka, Miro | stars24.cz

Vstoupit do diskuse