Královna Alžběta oslavila letos v dubnu již 94. narozeniny a její konec v roli panovnice se tak stále odkládá. Nikdo však nepochybuje, že se její vnuk William králem jednoho dne stane. Pravdou však je, že to celé může být trochu jinak.

Královna Alžběta je zatím pevně usazená na královském trůnu, už mnohokrát se ale spekulovalo o tom, že přednost před jejím synem dostane vnuk, princ William. Současnou panovnici ale na trůnu podle všeho vystřídá princ Charles. A jak to tak vypadá, žádný král William se moci nad palácem nikdy chopit nemusí.

Pro vévodu z Cambridge totiž platí to samé, co pro jeho otce. Charles má možnost si vybrat, pod jakým jménem bude vládnout. Namísto v pořadí již pátého krále Williama se tak Britové mohou dočkat překvapení.

Princ William by pravděpodobně volil z dalších třech křestních jmen, které má. Stal by se tedy králem Arthurem, Philipem nebo Louisem. Podle serveru express.co.uk je v případě „zavržení“ Williama nejpravděpodobnější první varianta.

Vnuk současné královny by nebyl prvním králem, který se zapsal do dějin pod jiným jménem, než které používal před nástupem na trůn. Britská historie pamatuje hned několik monarchů, kteří si změnili jméno. Třeba otec jeho babičky vládl jako Jiří VI., pokřtěn však byl jako Albert.

Témata:

Princ William | královská rodina (gbr) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse