Jan Novák
stars24.cz

Nádherná a úspěšná britská herečka, kterou média pravidelně označují za jednu z nejpřirozenějších a nejkrásnějších světových celebrit a která sklízí nominace i nejrůznější prestižní ceny, se proslavila hlavní ženskou rolí Rose DeWitt Bukaterové ve velkofilmu Titanic nebo jako Marianne Dashwoodová v romanci Rozum a cit nebo oscarová Hanna Schmitzová v dramatu Předčítač. Dnes, 5. října slaví 42. narozeniny.

Mezi další snímky, v nichž podala skvělý herecký výkon, patří Nebeská stvoření, Jude, Hamlet, nízkorozpočtové Hideous Kinky a Jako dým, životopisné drama Iris, sci-fi Věčný svit neposkvrněné mysli, romantické drama Jako malé děti nebo hořké komedii Bůh masakru. S Leonardem DiCapriem se Kate před kamerou opět sešla ve snímku Nouzový východ, v němž coby Frank a April Wheelerovi řešili strasti poklidného, avšak nudného a monotónního rodinného života v domku na předměstí.

Talentovaná herečka Kate Winsletová pochází z početné rodiny barmanky a stavitele bazénů a má dvě sestry.

Jejím prvním dlouholetým partnerem byl herec a scenárista Stephen Tredre, který zemřel po natočení Titanicu a v den jeho premiéry měl pohřeb, na kterém Kate nechyběla, přestože přišla o účast na premiéře. Dceru Miu Honey má Kate s režisérem Jimem Threapletonem, s nímž ji pojí tříleté manželství. Druhé manželství se Samem Mendesem vydrželo sedm let a narodil se v něm syn Joe Alfie. V roce 2012, kdy ji bylo britskou královnou uděleno vyznamenání Řádu britského impéria, se Kate Winsletová vdala potřetí, tentokrát za Neda RocknRolla.

Témata:

Kate Winsletová | stars24.cz

Vstoupit do diskuse