Hollywoodský herec Johnny Depp dnes u soudu v Londýně popřel, že by v minulosti během pobytu na svém soukromém ostrově na Bahamách zaútočil na nyní již bývalou manželku Amber Heardovou. Depp tehdy na ostrově podstupoval léčení, aby se zbavil závislosti na lécích.

Soud projednává Deppovu žalobu na britský bulvární deník The Sun kvůli článku, který ho označil za manželského násilníka. Článek vycházel právě z obvinění, která v souvislosti s Johnnym Deppem vznesla jeho bývalá žena, herečka Amber Heardová.

Dnešní den byl již třetím dnem soudního slyšení. Depp, který usedl na lavici svědků, byl přitom dotázán na incident ze srpna 2014, který se měl stát na jeho ostrově na Bahamách. Nyní 34letá Heardová ho obvinila, že ji tam udeřil a strčil do ní.

Depp podle agentury Reuters u soudu vypověděl, že se tehdy nacházel v jednom "z nejhorších okamžiků svého života", kdy v důsledku odvykací kůry trpěl bolestmi, nekontrolovatelnými křečemi a naříkal na podlaze jaké malé dítě. Heardovou obvinil z toho, že mu zabavila léky, které mu měly ulevit. Označil to přitom za "jednu z nejkrutějších věcí, kterou kdy udělala".

Právnička deníku The Sun Sasha Wassová nicméně v reakci uvedla, že Heardová jen dodržovala instrukce Deppova lékařského týmu. Poukázala rovněž na to, že herečka kontaktovala zdravotní sestru, která pobývala na ostrově, a řekla jí i to, že na ní herec křičí a strčil do ní.

"Nestrčil jsem do slečny Heardové, ani jsem na ni žádným způsobem nezaútočil," hájil se u soudu herec známý z filmů Piráti z Karibiku. "Nebyl jsem ve stavu, abych toho byl schopen," dodal.

Témata:

Johnny Depp | Amber Heard | stars24.cz

Vstoupit do diskuse