Expertnerka DiCapria USVĚDČENA Z PODVODU! Slavná modelka z Eurovize dostala přísný trest!

Bar Refaeliová

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz, ČTK

9. června 2020 17:40

Izraelská modelka Bar Refaeliová a její matka se dnes dohodly s prokuraturou v kauze daňového deliktu. Refaeliová musí odsloužit devět měsíců obecně prospěšných prací a její matku Cipi, která byla její agentkou, čeká 16měsíční vězení. K trestu patří také pokuta pěti milionů šekelů (33 milionů korun).

Refaeliová je v Izraeli známou osobností, je ji vidět v televizi a loni uváděla v Tel Avivu písňovou soutěž Eurovize.

Problémy s justicí má kvůli lživému údaji o místě pobytu kolem roku 2010. Účastnila se tehdy modelingových akcí ve světě, objevila se na titulní stránce časopisu Sports Illustrated věnovanému plavkám a měla vztah s hercem Leonardem DiCapriem.

V Izraeli se o daňové povinnosti rozhoduje podle toho, zda dotyčný strávil většinu roku v Izraeli. Refaeliová tehdy tvrdila, že pobývala hlavně v cizině, takže v Izraeli několik let daň neplatila.

Prokuratura ji ale obvinila, že poskytla nesprávné informace. Soud tvrdí, že její vztah s DiCapriem se nedá označit za "rodinný", takže nemůže jako místo pobytu uvádět jeho rezidenci v USA, a vyhnout se tak daňové povinnosti.

Její právníci k dnešní soudní dohodě sdělili, že je to doklad toho, že se Refaeliová platbě daně nevyhýbala záměrně. "V době, o niž jde, byla Bar o něco starší než 20 let a pracovala jako mezinárodní modelka, nebyla zapojená do finančních záležitostí. Dnes na sebe bere odpovědnost za napáchané chyby," uvedli právníci v prohlášení.

Její agentkou byla v té době matka Cipi a ji soud obvinil z neoznámení příjmů, daňového úniku a napomáhání k témuž někomu jinému.

Témata: Bar Refaeliová