Jan Novák
stars24.cz

Ve věku 66 let dnes zemřel americký rockový kytarista a zpěvák Tom Petty. Frontman skupiny Heartbreakers byl podle dalších amerických médií nalezen v neděli v bezvědomí po srdeční zástavě ve svém domě v Malibu u Los Angeles. Informaci potvrdila televize CBS News s odvoláním na své zdroje.

Petty byl nalezen v bezvědomí po zástavě srdce ve svém domě v Malibu. Lékařský personál ho následně rychle přesunul do nedaleké nemocnice UCLA Santa Monica. Stav rockera byl však podle zdrojů nadále velmi vážný a poté, co u něj nebyla zaznamenána žádná mozková aktivita, byl odpojen od přístrojů.

Sérií vystoupení Pettyho skupina oslavila čtyřicáté výročí svého vzniku, od něhož si dlouhodobě udržovala svůj melodický styl ovlivněný jižanským rockem či blues.

Multiintstrumentalista Petty složil řadu hitových singlů, které dobyly první příčky amerických hitparád, mimo jiné Learning To Fly, Mary Jane´s Last Dance či I Won´t back down.

Tom Petty - Learning To Fly (4:09) | zdroj: YouTube

Před týdnem završená koncertní šňůra byla ohlášená jako poslední turné Pettyho kapely. Skončit s muzikou však podle magazínu Rolling Stone nechtěl. "Potřebuju něco dělat, jinak mám sklony být doma protivný," řekl časopisu.

Tom Petty se proslavil spolu se svojí kapelou The Heartbreakers již koncem sedmdesátých let a tohle spojení platí s malými přestávkami až dodnes. Jejich prozatím posledním společným materiálem je deska "Hypnotic Eye" z roku 2014, v pořadí třináctá studiová. Kromě The Heartbreakers však Petty nahrával i sám a vznikly z toho tři desky "Full Moon Fever" (1989), "Wildflowers" (1994) a "Highway Companion" (2006).

Témata:

Tom Petty | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse