O propuštění Simpsona informoval veřejnost mluvčí Nevadské věznice, kde si někdejší celebrita odpykávala svůj třiatřicetiletý trest za ozbrojenou loupež a držení dvou rukojmích.

Po devíti letech za mřížemi byl však Simpson včera ráno propuštěn. V jeho prospěch vypovídala po letech jeho dcera a dokonce i jeden z rukojmích, sběratel a obchodník Bruce Fromong.

Sedmdesátiletý bývalý hráč amerického fotbalu O. J. Simpson, který se po ukončení fotbalové kariéry stal i hercem, byl ale známý spíš kvůli podezření z brutální vraždy jeho bývalé manželky Nicole Brown Simpson (+35) a jejího přítele Rona Goldmana (+26). Pár byl roku 1994 nalezen ubodán před domem v Los Angeles.

Tato kauza tehdy rozdělila Ameriku na dvě strany. Jedna byla přesvědčena o Simpsonově vině, druhá naopak. Jeho žalobci byli tehdy podezříváni z rasismu, navíc se značná část důkazného materiálu, který svědčil proti Simpsonovi, údajně ztratila. Bývalý hráč a herec byl nakonec soudem, který sledovala celá Amerika, zproštěn viny.

V roce 2008, tedy čtrnáct let po masakru jeho bývalé ženy a jejího partnera, se Simpson vloupal do hotelového pokoje v kasinu v Las Vegas, kde sportovním sběratelům několik věcí odcizil a následně je držel jako rukojmí. U soudu pak tvrdil, že věci, které ukradl, byly součástí jeho fotbalové kariéry a vadilo mu, že artefakty lidé rozprodávají kvůli jejich vysoké hodnotě. Při vloupání nebyl tehdy nikdo zraněn. Za dobré chování a neustálé podávání žádostí o propuštění byl Simpson včera z Nevadské věznice propuštěn.

Témata:

O. J. Simpson (Orenthal James) | USA | stars24.cz

Vstoupit do diskuse