Londýnské muzeum Madame Tussauds dnes ze souboru britské královské rodiny odstranilo voskové figuríny prince Harryho a jeho manželky Meghan.

Reagovalo tak na středeční oznámení páru, že se vzdá role v královské rodině. Muzeum zatím nesdělilo, jak s oběma figurínami naloží. Informoval o tom deník The Washington Post.

Figuríny vévody a vévodkyně ze Sussexu muzeum zařadilo do sbírky po svatbě prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové v květnu 2018. Po středečním vyjádření dvojice se je však rozhodlo odebrat z kolekce královské rodiny. Harryho starší bratr, princ William, se svou chotí Kate po boku královny Alžběty II. a jejího manžela, prince Philipa, naopak zůstanou.

Manažer proslulého muzea Steve Davies rozhodnutí instituce komentoval v rozhovoru se serverem Independent následovně: "Spolu se zbytkem světa reagujeme na překvapující zprávu, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu se vzdají role v královské rodině." Williamově choti Kate muzeum popřálo vše nejlepší, protože ta dnes slaví osmatřicáté narozeniny.

Témata:

Meghan Markle | Princ Harry | stars24.cz

Vstoupit do diskuse