Ve věku 91 let včera v noci navždy odešel zakladatel časopisu Playboy, legendární milovník krásných žen, Hugh Hefner. Oficiálně to oznámila společnost Enterprises. Podle nich zemřel Hefner klidnou, přirozenou smrtí. Majitel nespočtu kasin a nočních klubů je rovněž průkopníkem trendu typicých playboy modelek se zaječími oušky a ocásky.

Hefner byl prakticky během celé své kariéry napadán feministickými sdruženími či ochránci žen. Obviňován byl například z toho, že modelky drží ve své vile proti jejich vůli, nebo že je nutí k prostituci. Tato obvinění ale nikdy nebyla potvrzena. Jeho časopis také výrazně přispěl k tomu, že se nahota stala běžnou a respektovanou součástí médií. Podle Hefnera však nebyl jeho časopis pouze o erotice: "Vždy jsem Playboy považoval za časopis o životním stylu, jehož je sex zkrátka důležitou součástí," řekl v rozhovoru pro CNN. Do časopisu, na jehož obálkách se objevila například Marilyn Monroe či Madonna, přispívali i takoví literáti jako Vladimir Nabokov či Kurt Vonnegut.

Na otázku, proč si Hefner vybral tento specifický styl života, jenž zahrnoval nespoutaný sex, nekonečné večírky, o tři generace mladší manželky a naprostou podporu svobodného projevu, odpověděl kdysi překvapivě takto: "Jedním z důvodů, proč jsem takový, jaký jsem, jsou mé hluboké puritánské kořeny. Moji rodiče jsou puritáni, abstinenti. U nás doma se nepil alkohol. Nemluvilo se o sexu. A já, myslím, viděl od mládí bolestivou a pokryteckou stránku tohoto přístupu." Podle něj byl také věčným chlapcem a snílkem a bezesporu žil život, po němž občas zatouží snad každý muž.

Po oznámení Hefnerovy smrti se sociální sítě začaly doslova hemžit smutnými příspěvky celebrit, které měly s miliardářem tu čest.

"Nesmírně si vážím toho, že jsem byla součástí týmu Playboy. Budeš nám moc chybět," napsala na svůj twitter majitelka obřího pozadí Kim Kardashian West.

O něco osobnější vzkaz nechala na svém profilu herečka Pamela Anderson: ,,Sbohem, pane Hefnere. Jsem tím, kým jsem, díky Vám. Naučil jste mě vše podstatné o svobodě a úctě. Mimo mou rodinu jste byl nejdůležitějším člověkem v mém životě. Dal jste mi můj život.. Lidé mi pořád říkají, že jsem byla Vaše oblíbenkyně. Jsem naprosto v šoku. Ale byl jste už starý a strašně Vás bolela záda. Naposledy, když jsem Vás viděla, jste používal chodítko. Ani jste mě nechtěl vidět. Už jste neslyšel. V kapse jste měl kus papíru, který jste mi ukázal – s mým jménem Pamela v srdíčku. Hroutím se z toho.‘‘

Témata:

Hugh Hefner | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse