Slavný britský zpěvák Ozzy Osbourne je na smrtelné posteli. Ruší koncerty a je upoután na lůžko. Tvrdí to server Radar Online.

Zpěvák je údajně upoután na lůžko v bolestech. Nepoznává prý ani svou manželku Sharon. Je prý také přesvědčen, že se blíží jeho smrt.

"Celý den leží v posteli a úpí bolestí, čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Polovinu času nepoznává ani svou rodinu," řekl serveru zdroj.

Zpěvák měl původně vystoupit pražské O2 areně 29. února 2020. Společně s bývalým členem Black Sabbath měla dorazit i kapela Judas Priest. Koncert byl ale přesunut na 13. listopadu.

U tuzemských metalových příznivce je Osbourne oblíben. Do České Republiky přijede poněkolikáté, naposledy zde vystoupil loni 13. června na pražském letišti v Letňanech, kde si ho nenechalo ujít kolem 35.000 diváků.

Osbourne podobně jako mnozí další umělci pořádá svá poslední turné opakovaně. V rámci aktuálního rozlučkového turné Farewell World Tour, na kterém zpěvák zároveň slaví 50. výročí své umělecké dráhy, by měl Ozzy vystupovat po celém světě až do roku 2020. A přestože opět říká, že turné bude posledním, nevyloučil, že v budoucnosti vystoupí na vybraných koncertech.

"Lidé se mě stále ptají, kdy že to půjdu do důchodu," citují ho pořadatelé. "Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím." 

Rockový idol se narodil 3. prosince 1948 v britském Birminghamu jako John Michael Osbourne. V dětství byl těžký dyslektik, jemuž učitelé do budoucna nevěštili nic dobrého. Brzy odešel ze školy, pil, bral drogy, kradl a párkrát skončil ve vězení.

Vedle dvou dětí z prvního manželství má Ozzy s Sharon ještě syna Jacka a dcery Aimee a Kelly. Mladší Kelly se snaží jít v otcových stopách a natočila několik poměrně úspěšných desek.

Cena, kterou Ozzy platil za slávu a bohatství, však byla tvrdá - v roce 1978 byl jako práce neschopný schizofrenik se závislostí na alkoholu a drogách ze skupiny vyhozen. Na jeho pozdější úspěšnou sólovou dráhu, během níž vydělal miliony dolarů, by si tehdy vsadil málokdo.

Ozzyho sólový debut Blizzard Of Ozz, který vyšel v září 1980, však překonal veškerá očekávání a nastartoval novou kapitolu v kariéře již odepisovaného zpěváka. Na koncertech se Ozzy snažil upoutat pozornost nejen hudbou, ale také provokativní jevištní show. Již legendární je jeho extempore s živým netopýrem, kterému ukousl hlavu přímo před desetitisíci zkoprnělými diváky.

V posledních letech je zklidněný rocker také jednou z nejsledovanějších britských celebrit. V letech 2002 až 2005 se pravidelně objevoval na hudební stanici MTV v rodinné reality show Osbourneovi. Lidé jej tak mohli spatřit jako koktajícího, drogami a alkoholem sešlého otce, který nadává nad výkaly milovaných psů na křesle a má jen malou autoritu u svých dětí.

Témata:

osbourne, ozzy | stars24.cz

Vstoupit do diskuse