Přátelé truchlí: Na Štědrý den umřela autorka ústřední písně!

Přátelé 5

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

25. prosince 2019 18:35

Herce z legendárního amerického seriálu Přátelé, který letos oslavil 25 let na obrazovkách, zasáhla o Vánocích smutná zpráva. 24. prosince zemřela spoluautorka ústřední písně I'll Be There For You.

Ve věku 72 let v úterý zemřela americká hudební skladatelka Allee Willisová, která se proslavila především jako spoluautorka písně I'll Be There For You z populárního seriálu Přátelé. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Asi nejznámějším dílem, na kterém se Willisová podílela, je píseň k seriálu Přátelé, za kterou získal nominaci na cenu Emmy. Hit vytvořila spolu s producenty seriálu Davidem Cranem a Martou Kauffmanovou, skladatelem Michaelem Skloffem a členy kapely The Rembrandts Dannym Wildem a Philem Solemem, kteří jej v roce 1994 nahráli.

Za hudbu k filmu Policajt z Beverly Hills a divadelnímu muzikálu The Color Purple (Purpurová barva) pak získala ceny Grammy.

Willisová, která zemřela na zástavu srdce, se podílela také na vzniku řady hitů americké kapely Earth, Wind & Fire, například písní September či Boogie Wonderland. Spolupracovala i se skupinami The Pointer Sisters či Pet Shop Boys.

Témata: Přátelé