Královská rodina se trhá na kusy! O co jde Meghan?

Meghan Markle při rozhovoru 13

Autor: Libor Frýdl, stars24.cz

21. prosince 2019 9:37 | Aktualizováno: 21. prosince 2019 16:34

Britská vévodkyně Meghan a její manžel princ Harry stráví Vánoce téměř na druhé straně světa. Zatímco vévodkyně Kate s princem Williamem a se svými dětmi zůstanou v Británii, Meghan s rodinou bude v USA. Stojí za tím nevraživost mezi oběma vévodkyněmi?

O vzájemném napětí mezi vévodkyněmi Meghan a Kate se ve Velké Británii spekuluje už delší dobu. Obě vévodkyně se spolu moc nemusí a do sporu musela vstoupit už i samotná královna. Díky jejich neshodám se hádali i princové Harry a William a vše vyústilo v odchod Harryho a Meghan z královského paláce. Navíc se Meghan údajně povedlo Kate hned několikrát rozbrečet.

Předpoklad, že když jsou obě vévodkyně vrstevnice – je jim 38 let, tak si budou rozumět, se míjí s realitou. Zájmy obou vznešených dam jsou totiž značně odlišné. Zatímco Kate má nepochybně na prvním místě svou rodinu, bývalou herečku Meghan stále neopustila touha stát v záři reflektorů. Ke sblížení proto nepomohlo ani narození malého Archieho.

Někteří očekávali, že si k sobě vévodkyně najdou cestu alespoň poté, co si Meghan vylila srdce v emotivním televizním rozhovoru. Manželka prince Williama prý tehdy projevila soucit a rivalce zatelefonovala, aby jí podpořila. U toho ale všechno zůstalo. Vztahy mezi nimi, ať už jsou jakékoliv, se podle britských médií příliš nezlepšily.

Na sociálních sítích se ale objevují spekulace, jestli právě Kate není důvodem, proč chce Meghan trávit vánoční svátky na druhém konci světa. V tomto případě je v tom ale Kate nevinně. Meghanino rozhodnutí nezávisí na ni, ale odráží se od jejich společného plánu s princem Harrym zmizet z očí veřejnosti.

Královský palác sám dříve uvedl, že tento rok "jako nová rodina" stráví Meghan a Harry svátky s její matkou Dorií Raglandovou. Není ale tajemstvím, že oba zvažují, že by se v zámoří zdrželi delší dobu, chtějí si zde totiž koupit dům. Je to jedna ze součástí jejich plánu na dočasné utlumení královských povinností.

Témata: Meghan Markle královská rodina (gbr)