Velká Británie se na počátku tohoto týdne probudila do nejhorší noční můry. Kolovala totiž informace o smrti milované královny Alžběty. O několik dní později už je jasné, odkud se smutná zpráva šířila - stála za ní instituce, která se zaštiťuje jejím jménem.

Tento týden se Velkou Británií šířila smutná zpráva o úmrtí 93leté královny Alžběty. Nakonec se ukázalo, že jde o hoax neboli falešnou zprávu a panovnice je zcela fit. Médiím to ale nedalo, a tak se pustila do pátrání po původci informace, která se objevila na sociálních sítích.

Zprvu se všichni domnívali, že šlo o nejapný žert, jenže pravda je jiná. Zpráva pocházela přímo od státního aparátu. Královské námořnictvo potvrdilo, že uniklé informace byly součástí interního tréninkového cvičení, které se konalo na základně v Yeoviltonu.

„Můžeme potvrdit, že se na této letecké základně námořnictva konalo interní cvičení. Toto cvičení probíhá pravidelně, a tak není nutné řešit jeho načasování. Ačkoliv cvičení proběhlo řádně, tak litujeme každého nedorozumění, které mohlo způsobit,“ uvedl mluvčí námořnictva dle webu express.co.uk.

Zprávu už v týdnu dementoval i samotný Buckinghamský palác, královna navíc hostila recepci během londýnského summitu NATO. Pravdou ovšem je, že monarchie má plán pro případ smrti královny Alžběty. Možná nastal čas ho zase oprášit.

Loading...

Témata:

Královna Alžběta II. | královská rodina (gbr) | stars24.cz

Vstoupit do diskuse