Bývalý pilot Formule 1 Michael Schumacher byl před nedávnem poprvé od osudné nehody spatřen na veřejnosti. Sousedé si jej všimli na Mallorce, kde s rodinou trávil dovolenou. Deníku Bunte následně popsali, jak vypadá.

Schumacher občas opustí Švýcarsko a nebrání se ani odletu na dovolenou. Naposledy byl spatřen ve Villa Yasmin v městě Port d'Andratx.

Na ostrov i z něj převezla celou rodinu tmavomodrá helikoptéra, kterou vlastní švýcarská společnost Heli-Alpes. Ta přistála přímo v objektu, v němž se nachází soukromý heliport, Schumacher se tak vyhnul jakékoliv pozornosti.

Jak se ale nyní ukázalo, při následném pobytu už tak opatrný nebyl. Všimli si ho sousedé, kteří médiím prakticky potvrdili to, o čem se už roky spekuluje. Schumacher se nehýbe a tráví čas pozorováním přírody. I ve vile si oblíbil místo na terase, kde rozjímal přikrytý pod hnědou dekou.

Někdejší pilot Formule 1 utrpěl 29. prosince 2013 při lyžování vážné zranění, po kterém skončil upoutaný na lůžko. Informace o jeho aktuálním zdravotním stavu se na veřejnost dostávají jen minimálně.

Od doby, kdy byl Schumacher propuštěn z nemocnice, trávil svůj čas v okruhu rodiny a pečovatelů ve velkém sídle ve Švýcarsku. Jednu z mála novinek fanouškům prozradil arcibiskup Georg Gänswein, který navštívil legendárního jezdce v roce 2016. Tvrdí, že vzhled pilota se po nehodě moc nezměnil.

Jeden ze Schumacherových příbuzných pak loni v létě médiím řekl, že jezdec sám není schopen pohybu, přesto prý ale nějakým způsobem s okolím komunikuje.

„Když Michaela vezmete na invalidní vozík a posadíte ho před krásné panorama hor s výhledem na jezero, někdy pláče," uvedl zdroj s tím, že bývalý jezdec projevuje v určitých situacích emoce.

Témata:

Michael Schumacher | stars24.cz

Vstoupit do diskuse