Americká televize ABC se brání nařčením, že na nátlak britské královské rodiny neodvysílala rozhovor s údajnou obětí pedofila Jeffreyho Epsteina a prince Andrewa. Reagovala tak na dnes uniklou nahrávku, na níž si reportérka Amy Robachová na postup televize stěžuje.

Konzervativní web Project Veritas dnes zveřejnil video, kde dává Robachová hlasitě najevo svou rozladěnost a frustraci, že její rozhovor z roku 2015 s Virginií Robertsovou (dnes Giuffreovou) nikdy nebyl televizí odvysílán. Project Veritas je znám svým odporem k médiím hlavního proudu a snaží se poukazovat na jejich údajnou zaujatost a antikonzervativní světonázor.

Robachová na snímku prohlašuje, že na ABC tlačil Buckinghamský palác, aby se rozhovor s Robertsovou nevysílal. Naznačila, že se televize obává, že po zveřejnění reportáže by již nedostala příležitost získat rozhovor s princem Williamem a jeho chotí Kate Middletonovou.

Giuffreová u soudu s miliardářem Epsteinem uvedla, že byla donucena k sexu s Epsteinem a s dalšími vlivnými muži, včetně prince Andrewa. Vévoda z Yorku to odmítá a obvinění označil za "kategorickou nepravdu". Druhý nejstarší syn královny Alžběty II. se stejně jako mnoho jiných prominentů s Epsteinem přátelil a v médiích se opakovaně objevovaly snímky, na nichž je v miliardářově přítomnosti.

Stanice ABC v dnešním prohlášení uvedla, že uvedené interview nesplňovalo požadované nároky, neboť neobsahovalo dostatek pádných důkazů. "V té době ne všechny naše reportáže splňovaly naše kritéria k odvysílání, nikdy jsme ale případ nepřestali vyšetřovat," uvedla dnes ABC v prohlášení.

Na stranu svého zaměstnavatele se postavila i sama Robachová. "Ačkoliv jsem byla zklamaná, že nebyl odvysílán, samotný rozhovor nesplňoval naše standardy," uvedla v prohlášení. "V dalších letech mně ani mému týmu nikdo neřekl, abychom o Jefferey Epsteinovi přestali informovat. Případ jsme nadále agresivně sledovali."

Média případ ABC srovnávají s případem novináře Ronana Farrowa, který obvinil televizi NBC, že odmítla odvysílat jeho zjištění o přečinech vlivného hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina. Farrow nakonec informace zveřejnil v časopise New Yorker.

Epstein po propuknutí skandálu se zneužíváním nezletilých dívek spáchal 10. srpna sebevraždu v newyorské věznici, kde čekal na soud.

Témata:

princ Andrew (syn královny Alžběty) | Jeffrey Epstein | stars24.cz

Vstoupit do diskuse