Otazníky kolem zdravotního stavu legendárního Michaela Schumachera, který si před lety ublížil na lyžích, trvají. Občas ale někdo z okolí pilota F1 promluví. Blízko k němu má například někdejší spolupracovník Jean Todt, který srší optimismem.

Je to už pár týdnů, co se naposledy psalo o zdravotním stavu Michaela Schumachera. Motoristická legenda byla tou dobou hospitalizována v pařížské nemocnici, kde měl „Schumi“ podstoupit jisté procedury. Právě takové zprávy dokážou rozčílit jeho přítele z dob společného působení ve Ferrari, současného prezidenta FIA Jeana Todta.

„Četl jsem o jeho léčení neuvěřitelné věci. Jak už to bývá, tak ti, kteří něco vědí, nemluví. A ti, kteří žádné informace nemají, naopak do médií mluví,“ řekl deníku La Repubblica. Ani sám Todt ale nebyl ohledně zdraví mistra světa moc sdílný. „Faktem je, že Michael každý den bojuje o to, aby se jeho stav zlepšil,“ zůstal dost nekonkrétní.

Todt následně všechny požádal, aby Schumachera a jeho rodinu v čele s „fantastickou manželkou“ Corinnou podporovali. „Stará se o něj i o děti, je skvělá. Proto všechny žádám, aby respektovali její přání ohledně soukromí rodiny,“ vzkázal Michaelův blízký spolupracovník s tím, že je jen na jeho rodině, co o stavu pilota formule uvede na pravou míru.

„Všichni víme, že měl Michael nehodu, která zanechala nějaké stopy. A všechno ostatní je soukromá záležitost,“ uvedl Todt, který by si se Schumacherem rád splnil jedno přání. „Když jsem dříve mluvil o tom, že spolu sledujeme závody formule 1 v televizi, byla to pravda. Doufám, že jednou spolu na nějakou Grand Prix ještě zajdeme,“ dodal.

Témata:

Michael Schumacher | stars24.cz

Vstoupit do diskuse