Hudební svět opustil soulový zpěvák Charles Bradley, který ve věku 68 let podlehl dlouhému boji s rakovinou.

Bradley se narodil se v Gainesville na Floridě, od osmi let vyrůstal v New Yorku. Vychovávala ho jeho babička. Ve čtrnácti letech ho jeho sestra vzala na koncert Jamese Browna, který mladého Charlese natolik zaujal, že ho doma začal napodobovat. Jako dospívající odešel z domova a žil jako tulák, dokud se před 20 lety neusadil v Brooklynu.

img-responsive

Charles Bradley | foto: Wikipedia

Dlouho se živil pod přezdívkou Black Velvet jako napodobovatel svého idolu Jamese Browna, než ho objevil Gabriel Roth, spoluzakladatel nahrávací společnosti Daptone. "Svět dnes ztratil tón srdce," uvedl Roth ve svém prohlášení.

Charles Bradley - No Time For Dreamin' (Live on KEXP) (3:05) | zdroj: YouTube


Bradley, přezdívaný pro svůj styl zpěvu "Vřeštící orel soulu", dosáhl životního úspěchu až po své šedesátce, v roce 2011 svým debutovým albem No Time for Dreaming. Nahrávka byla velmi dobře přijata kritikou i posluchači. Na ně navázal dalšími dvěma alby v letech 2013 a 2016, kdy album Changes oslovilo širší publikum a v řadě časopisů se umístilo na žebříčku nejlepších alb roku. Vystoupení v pořadu televize CBS "This Morning: Saturday" mu loni vyneslo nominaci na cenu Emmy. V tomto roce mu ale také byla diagnostikována rakovina žaludku. Po léčbě dokázal počátkem letošního roku vyrazit na turné, ale rakovina se vrátila a rozšířila se i na játra.

Témata:

Charles Bradley | úmrtí | stars24.cz

Vstoupit do diskuse